İnşaat Sektörü


Alkali dayanımlı cam elyaflar, hafiflik, tasarıma uygunluk, yüksek dayanım ve kolay şekillendirilebilme özellikleri sebebiyle cam elyaf takviyeli beton (GRC) uygulamaları için en uygun malzeme konumundadır. Cam elyaf takviyeli beton eternit, ayırma panelleri, dış cephe elemanları, kablo kutuları, drenaj kanalları, heykeller  gibi çok farklı uygulamalarda kullanılır.


Cem-FIL® Anti-Crak®


Cem-FIL Anti-Crack HP, çimento, beton ve diğer çimento bazlı bileşimlere takviye amacıyla üretilmiş iyi bütünlük sağlayan alkalı dayanımlı kırpılmış cam elyafıdır. Çalışma alanında geleneksel karışımlara katılarak veya diğer kuru ürünler ile beraber ön karıştırma yapılarak kullanılır.
 Cem-FIL Anti-Crack ® HP kırpılmış cam elyafı, beton ile karışım sırasında aşınma dayanımı ve tel bütünlüğü için optimize edilmiş boyutlama sistemine sahiptir. Düşük teks yapısı düşük dosajlarda , geleneksel çelik takviyesine oranla daha etkili takviye sağlar. 14:13 Cem-FIL Anti-Crack ® HD, elyafların düzenli dağılması gereken çimento, beton ve diğer çimento bazlı bileşimler ile karıştırılmak amacıyla üretilmiş özel amaçlı alkalı dayanımlı kırpılmış cam elyafıdır. Cem-FIL Anti-Crack ® HD az miktarlarla katılarak çatlamayı ve hazır beton karışımların, zemin yüzeyleri ve özel harc karışımlarının içinde performansı arttırır.
 Cem-FIL Anti-Crack ® HD kırpılmış cam elyafı sulu ortamda bireysel filametlerin tamamen karışmasını ve dispersiyonunu sağlayan suda çözünen boyutlama sistemine sahiptir. Karışımlara kolayca uyum sağlayarak düşük ağırlıkta ürün ile fazla miktarda takviye elyafının dağılmasını sağlar.

 

ARG Roving

Picture


Alkali Dayanımlı (AR) Cam elyafları
Alkali dayanımlı cam elyaflar, hafiflik, tasarıma uygunluk, yüksek dayanım ve kolay  şekillendirilebilme  özellikleri  sebebiyle  cam  elyaf  takviyeli  beton  (GRC) uygulamaları için en uygun malzeme konumundadır. Cam elyaf takviyeli beton eternit, ayırma panelleri, dış cephe elemanları, kablo kutuları, drenaj kanalları, heykeller  gibi çok farklı uygulamalarda kullanılır.
Ambalaj
AR Roving/Fitil, Bobin halinde, her bobin 17kg +/‐ 0.5, şeffaf plastik kaplı, 48 bobin/palet veya 64 bobin/palet, 20’ tam konteynır yaklaşık 19000kg kapasitelidir.  Kırpılmış elyaflar 20kg’luk plastik torbalarda, 40 torbalık ahşap kutularda, 20 ahşap kutuluk 20’konteynırlarda(16.000kg) sevk edilebilir.